Fleet 80 Canuck

Fleet 80 Canuck

Tento sportovní, hornoplošný letoun vznikl v americké firmě Taylorcraft v roce 1941 nejdříve jako dvoumístný a později v roce 1947 jako Fleet Canuck 80 pro čtyři osoby, vyrobený pro kanadský trh v Toronthu, kde létal i s plováky pro starty i přistání na vodě. Byl to typ velmi oblíbený s možností přistání i na neupravených plochách. Dokonce v létech 1986–1987 byl zrestaurován a létal v Kanadě s imatrikulací C-FMHW a od 1988 jej můžete spatřit v Military Aviation Muzeu. Skutečný letoun má tyto technické parametry: Rozpětí 10,4m  Délka 6,8m  výška 2,2m  Hmotnost letová 671kg  rychlost max 179km/h  dolet 483km  motor Franklin 90HP

TRUP- Se skládá z Hlavnich smrkových nosníků 5*5 v počtu 9ks. Překližkových a balzových přepážek. Trup je celý potažený balzou pr.2mm. Kabina je ohnuta z durofolu pr 0,3mm. podvozek je ohnut z duralu pr.2mm a gumové kola pr.85mm. Ve spodní části trupu u podvozku je vložena dioda 1W bílé barvy se zábleskem.

Směrovka- je vcelku s profilem rovné desky s kýlovou plochou potaženou balzou a směrovkou potaženou jen Vliesem. Obvod slepen y lišt b5 a b7, doplněn příčkami b3*5 a b3*7 s rovnými výztuhami. ve spodní části směrovky je umístěna 1W dioda bílé barvy.

Výškovka-je stejné konstrukce jako směrovka s profilem rovné desky.

Křídlo-je dělené s vlastním nosným profilem spojené duralovou trubkou pr.18mm v křídlech usazené v laminátových pouzdrech.Křídlo je klasické konstrukce s potaženou náběžkou z obou stran. je také osazeno diodami 1w zelená, červená, bílá a záblesk.

Potah-trup je tenkým modelspanem a zbytek modelu Vliesem v barevné upravě dle vzoru na internetu.trup po nalakování a vybroušení je stříkán akrylátovým sprejem. Nápisy jsou vyřezány a nalepeny pomocí přenášecí folie.

RC Parametry-motor AXI 2826/12, regulátor Advance 40, přijímač Duplex R6, Akumulátor 3S2P LiIon 2600mA/h, vrule APC 14/10, rozpětí 2m, délka 1,4m

Komentáře

1 | Vila Amalka @ | před pěti roky

V RC Modely 8/2015 slibujes video ze zaletu ale na webu vidim prdlajs

reagovat

2 | IVAN LAIFR @ | před pěti roky

maketa jaká být...

dobrý den,mám prosbu u tohoto modelu,zda nevíte kdo by zpracoval a připravil přepážky a profily křídla /balsa a překližka podle plánu rc modely č 182 děkuji Laifr Ivan

reagovat

3 | Hanz | před pěti roky

Dobrý den, to vám bohužel nepomůže, já jsem si vše dělal sám, ale pokud byste ten plánek skreslil v počítači, tak myslím není problém.

reagovat

4 | Dennis @ | před třemi roky

I need one

Where can I buy this model?

reagovat

5 | Andrea Yosdalkis | před třemi roky | poopingscope.com

I need that. Can you buy it online?

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Jmenuji se Honza Kaňák. O modely letadel se zajímám od května 2012, bydlím ve Frenštátu pod Radhoštěm a rád testuji své modely v Příboru na modelářské ploše. Za což moc děkuji p. Zdeňku Raškovi seniorovi, který mě zasvětil.

Jeti model

Kategorie

Vstupte do archivu

Poslední komentáře