ZLIN-43

ZLIN-43

Letadlo Zlín Z 43 byl zvětšenou verzí akrobatického letadla Zlín Z 42, oproti které je schopný pojmout o dva pasažéry více, celkem tedy 4 cestující včetně pilota. Výroba tohoto letadla probíhala v otrokovické firmě Moravan v letech 1972 – 1977. V současnosti se vyrábí nástupce tohoto stroje pod označením Z 143. Dnes se s tímto letounem můžete setkat na mnoha českých letištích, kde slouží k provádění vyhlídkových (pozorovacích, fotografických) letů, ale i k výcviku pilotů – žáků. Oproti letadlům Cessna jsou Zlíny na pilotáž o něco složitější, což však bohatě vynahrazují větší svižností a mnohem lepšími leteckými vlastnostmi. Při vyhlídkovém letu v letounu Zlín se tak můžete těšit na mnohem dynamičtější zážitek, než který můžete zažít v Cessně.

Parametry modelu:

Motor AXI 2812/20

Regulator Advance 40 pro

Přijímač Duplex RX5

Vrtule 9/6 APC

Baterie 2S1P LiIon

Rozpětí Křídla 1200mm

Váha 950g

Komentáře

1 | Honza @ | před jedním rokem

Elektromotor

Dobrého jarního počasí přeji Vám a všem modelářům, chtěl bych se zeptat na bližší typ motoru do Z-43 (konstrukce p. Raška). Podle plánu a postupu je uveden AXI 2212 / 20. Na webu výrobce je více typů – nová generace V2 a motor s delší hřídelí, prosím poraďte, který tip pasuje dle rozměrů, (přepážky, kužel,…) S pozdravem Honza Ježek

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Jmenuji se Honza Kaňák. O modely letadel se zajímám od května 2012, bydlím ve Frenštátu pod Radhoštěm a rád testuji své modely v Příboru na modelářské ploše. Za což moc děkuji p. Zdeňku Raškovi seniorovi, který mě zasvětil.

Jeti model

Kategorie

Vstupte do archivu

Poslední komentáře